לאוניד אוסטרובסקי מקדם אתרים ומומחה לשיווק וקידום עסקים באינטרנט – אודותי

שניה לפני שהינך מתחיל בקריאה, שאלה קטנה לי אליך – במה אוכל לעזור לך?

שמי לאוניד אוסטרובסקי ואת דרכי ברשת האינטרנט התחלתי בשנת 2000 בסמוך לסיום לימודים במכללת ת"א במקצוע הנדסאי תוכנה כשמודם 56K עם צלילי התחברות מחרידים וניתוקים בכל שיחת טלפון נכנסת, היה נחשב לשיא טכנולוגי ורמקולים צמודי מסך CRT שהיו מעוותים את תמונת המסך בצורה יוצאת דופן, נחשבו לשיא העיצוב וניצול מקום נבון.

למרות שבמסגרת הלימודים, למדנו הרבה דברים מעניינים כמו שפות תכנות VISUAL BASIC, C, C++, ASSEMBLER , עבודה עם בסיסי נתונים כגון ACCESS מבית מייקרוסופט ודברים מעניינים נוספים, ההרגשה שחייבים גם להבין את המתרחש באינטרנט, לא נתנה לי מנוחה.

בימים ההם, הייתה הרשת עוד בחיתוליה בישראל, אך כבר אז הבנתי שזה משהו גדול ולא מובן מאליו, לכן החלטתי שפרויקט הגמר בסיום הלימודים שלי, לא יהיה עוד העתק נוסף של תוכנה מלפני עשור עם שיפורים קלים בקוד וממשק קצת שונה, אלא אינדקס אתרים מבוסס שפות כמו HTML, ASP ובסיס נתונים מסוג ACCSESS , אז רכשתי 3 ספרים והתחלתי ללמוד את החומר בלילות (הספרים עדיין אצלי 🙂 ).

לא אשקר, שלימוד חומר חדש ובניית הפרויקט, לקח לי כחצי שנה, אך בסוף קבלתי מערכת שידעה להציג בפני גולשים באתר מידע שהיה רלוונטי להם בעת הביקור, עם מנוע חיפוש פנימי, דירוג אתרים לפי קריטריונים שונים, לוח מודעות ופורומים בשלל נושאים – כך הגנתי על הפרויקט שלי ובכך סיימתי את תקופת הלימודים הנפלאה במקצוע, שלא עבדתי בו יותר מחצי שנה, כי במקרה נחשפתי לתחום של קידום אתרים – אתם בטח שואלים למה במקרה.

למען האמת התשובה היא די פשוטה – הוקם פרויקט נוסף (שני במספר) והוא לא משהו אחר, אלא חנות אינטרנטית למכירת חלקי מחשב ו-3 מערכות מחשב מוכנות בסגנון מערכת בסיסית, מערכת בינונית ומערכת מתקדמת.

למרות קיומו של הפרויקט באינטרנט במהלך תקופה די ארוכה – לא בוצעה אפילו מכירה אחת באמצעותו  ושיחה טלפון אחת בלבד שהיית קשורה לחנות אינטרנט – היא זו שמבחינתי שינתה את חיי מקצה לקצה – מאז עברו קרוב לשני עשורים, אך עדיין אני זוכר אותה.

הייתה זו שיחה מאינדקס אתרים נענע. בחורה שהתקשרה אלי רצתה להציע לי מקום בולט באינדקס של נענע וזאת על-מנת להיחשף ללקוחות פוטנציאליים ולהזיז את העניינים מבחינת המכירות, אך כאשר קבלתי הצעת מחיר, הרגשתי שאני שעדיין לא למדתי עברית מספיק טוב 🙂 וזאת למרות שהיו בה בעיקר מספרים, מספרים גדולים יש לציין וכמובן סירבתי בנימוס להצעה, אך אשת מכירות ששינתה את חיי מקצה לקצה לא קבלה את סירובי ברוח טובה והתחילה ללחוץ (בעדינות, יש לומר) ואז הגיע סירובי השני, השלישי וכן הלאה עד שהתרגזה עלי מאוד ולפני סיום השיחה אמרה בקול רם כי "מי שלא שם, פשוט לא קיים".

אין מילים בכל היקום על-מנת לתאר את ההרגשה שחוויתי תקופה די ארוכה אחרי השיחה ה"היא" – הרגשה לא טובה (בלשון המעטה), כי ראיתי באמירה שלה סוג של קללה, אך מהר מאוד הבנתי שהיא צדקה לגמרי וזאת לאחר קריאת חומרים רבים ברשת, להם נחשפתי במטרה להסביר לעצמי את משמעות של אותה האמירה שלה (לא היו בתקופה ההיא קורסים לקידום אתרים 🙂 ).

רוצה לנצל את הבמה הזו על-מנת לומר תודה ענקית לאותה אשת המכירות, אשר פתחה עיניי ועזרה לי לגלות תחום חדש ומרתק, עם אתגר לא מבוטל ודינאמיקה שאין כמותה בעולם (אולי תנודות בבורסה טיפה מזכירות את אי הוודאות תמידית ומוחלטת שבשיווק באינטרנט בכלל ובקידום אתרים בפרט) להבין מה הייעוד שלי.

במהלך תקופה זו עבדתי אצל אנשי מפתח רבים בתחום האינטרנט, כאשר אצל כל אחד מהם למדתי משהו חדש, צברתי ניסיון ובעצם עיצבתי את עצמי בתחום, כאשר האתגר האמיתי לאו דווקא להגיע לתוצאות באינטרנט, אלא לנהל לקוח וכאשר מדובר על מרכיב בלתי נפרד מן הפעילות באינטרנט, הדבר רק מוסיף אדרנלין ואי וודאות – זו הסיבה שתחלופת אנשים בתחום כה גבוהה.

אישית – ככל שלקוח עוזר לרמת האדרנלין שלי לעלות, ככה אני מכבד אותו יותר :-).

אז יאללה – פנו אלי בהמוניכם עם שאלות, בקשות, הצעות ואני אשתדל להשיב לכולם (לא מבטיח, אך אשתדל 🙂 ).

בכבוד רב,
לאוניד אוסטרובסקי

תגובה אחת בנושא “לאוניד אוסטרובסקי מקדם אתרים ומומחה לשיווק וקידום עסקים באינטרנט – אודותי

  1. פינגבאק: כמה מילים אחרי עיון באינפוגרפיקה בתחום קידום אתרים - בלוג על שיווק באינטרנט

סגור לתגובות.