3 דברים עוצמתיים שאתם חייבים לדעת על וורדפרס – קידום מתקדם של אתרי וורדפרס

יש לכם אתר שמבוסס על מערכת לניהול תכנים מסוג וורדפרס? – ברכותיי !

מערכת זו כוללת מספר אפשרויות שהופכות אותה למערכת גמישה ועוצמתית גם יחד בהשוואה למערכות אחרות לטובת פעילות יעילה ומניבה של שיווק וקידום אתרים ברשת ובין היתר 3 דברים הבאים:

כותרות (TITLE) – בנוסף לאפשרות לניהול כותרות חיצוניות (TITLES) , אשר צורת ניהול נכונה שלהן יכולה לעזור בצורה יוצאת דופן במהלך קידום אורגני (SEO) וזאת עבור כל פוסט או דף באתר שלנו וזאת לאחר הוספת אחד מכמה תוספים שמערכת זו כוללת, כאשר בין הפופולריים שביניהם ניתן לציין את YOAST והתוסף בשם ALL IN ONE SEO, תמיד ניתן ללכת צעד אחד קדימה ולבצע שינוי נוסף (שדורש קצת ידע טכני) והפעם ההמלצה מתייחסת לתוסף בשם ALL IN ONE SEO.

אחרי התקנת וורדפרס והוספת כל התוספים הדרושים לתפקודו הרצויה ובמידה ואתם עובדים עם התוסף ALL IN ONE SEO , פאנל ניהול של התוסף פותח בפניכם אפשרות לבצע שינוי קטן שייתכן ויעשה  עבור רבים מהפכה של ממש – אני מדבר על הוספת תוספים טקסטואליים ל-TITLE דרך מקום אחד וזאת בצורה ידנית – דבר שיבצע שינוי באופן רוחבי על האתר כולו!

אם נביט לרגע על פאנל הניהול של התוסף, ניתן לראות שמספר רב של שדות כוללים נתון טכני הנכתב בצורה הבאה: %page_title% או %post_title% כאשר הראשון זהו הטייטל של עמוד בעוד שהשני זהו טייטל של פוסט.

אם נוסף באופן ידני פיסת טקסט כלשהי למשתנה הזה באמצעות פנל ניהל (ונשור את השינוי), אל הטקסט שנשלף מתוך בסיס נתונים של האתר שלנו תתווסף התוספת הידנית שאנו הוספנו בפנל ניהול (תוכלו לראות את זה בצילום מסך)

הגדרות של התוסף ALL IN ONE SEO


תפריטים – כידוע, בכל אתר שמבוסס על וורדפרס בחלקו העליון ו/או צידי קיים בר מותאם לטובת הצגת פרטי האתר, כאשר הפעם רציתי לדבר על עמודים.

בכל פעם שאנו נייצר עמוד במערכת, העמוד יתווסף באופן אוטומטי על התפריט של עמודים שלנו באתר, כאשר מצד אחד זה טוב בעוד שבמקרים רבים יכולה זו להיות בעיה של ממש במידה ומדובר על אתר עם עמודים רבים.

אז מה ניתן לעשות אם אנו רוצים לבקר על שני פרמטרים עיקריים בהקשר לעמודים – אילו עמודים יוצגו בתפריטים שלנו? ופרמטר נוסף – מהו המספר המרבי של עמודים שאנו רוצים להציג באתר?

לטובת קבלת תוצאה רצויה לשמחתנו וורדפרס מאפשר למנהלי אתרים לבנות תפריטים באופן ידני וע"י כך לבחור איזה עמודים יוצגו ובאיזה סדר בתפריטים שלנו.

ע"מ לנצל גמישות זו של המערכת, יש צורך ביצירת תפריט ניווט באופן יזום, כאשר לאחר יצירתו הראשונה, תהיה לנו אפשרות לניהול תפריט זה לפי מה שאנו כמנהלי אתרים נגדיר כחשוב.

הגדרות של תפריטים בוורדפרס


שרותי פינג
– הדבר הנוסף ועוצמתי של וורדפרס זוהי האפשרות של הוספת רשימת שרותי פינג אל האתר שלנו מתוך
הרשימה העדכנית הנמצאת באתר וורדפרס העולמי, כאשר בכל פעם שאנו מבצעים שינוי באחד הטקסטים באתר שלנו, מערכת שלנו מודיעה באמצעות רשימה זו את האתרים ע"פ הרשימה הנ"ל ברחבי הרשת על עצם השינוי (טקסט חדש או עדכון), כאשר עצם היידוע מאפשר לנו לאנדקס תכנים באתר שלנו בצורה מהירה יותר ברחבי הרשת וזאת במקום לבצע את הפעולה באופן ידני כפי שרוב בעלי אתרים עושים (או לא :-)) נכון להיום.

את פעולת ההוספה של רשימת השירותים הזו ניתן לבצע באמצעות ממשק ניהול של וורדפרס ע"פ צילום מסך הבא:

הגדרות של שרתי עדכון - שרותי פינג

אם מישהו ירצה לקרוא בהרחבה אודות שרותי פינג, הייתי ממליץ להתחיל בהסבר של וויקיפדיה בנושא שרותי פינג לבלוגים ומשם ניתן להמשיך לאתרים אחרים להרחת אופקים בנושא.

חשוב לציין שאם אינכם בטוחים ו/או לא מכירים את הנושאים שהועלו מעלה, אם בחרתם ליישם משהו מהפוסט, עדיף ששינויים אלו יבוצעו ע"י מישהו שמכיר עולם של וורדפרס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *