תחרות קידום אתרים במנועי חיפוש ככלי שיווקי רב עוצמה

לפני כמה שנים טובות היה נושא תחרויות קידום אתרים בארץ, אחד הנושאים המדוברים ברשת, כשלקחו בהן חלק מקדמי אתרים וותיקים ומתחילם כאחד.

הרעיון של תחרות די פשוט – בדרך כלל תחרות מסוג זה תהיה בחסות חברה גדולה ומבוססת שמבקשת  לשווק את עצמה ברשת עם מוצר חדש או ללא מוצר חדש כלל, אך תוך ציון ע”י כל משתתף בתחרות, כי היא זו, שנותנת חסות לתחרות, כאשר עלות ההשקעה תהיה מינימאלית (העלות תסתכם בעלויות עבור שלושת המיקומים הראשונים בסוף התחרות כפרס על הזכייה) ותועלת תהיה גדולה מאוד עבור נותן החסות.

תחילה משקיעים מחשבה בביטוי שאין לו כל תוצאת חיפוש בגוגל ולאחר שיש הסכמה משותפת של מארגנים על הביטוי, יוצאים אל הדרך ומכריזים על תחרות תוך ציון של ככלי משחק ברורים.

כפי שכבר צוין למעלה – בתחרות מסוג זה, משתתפים גם מקדמי אתרים מתחילים וגם וותיקים, כאשר לוותיקים חשוב מוניטין שייצבר בעקבות הזכייה ויכול להוסיף המון לשם המותג בשוק מציעי שרותי קידום אתרים בגוגל ושיווק באינטרנט בכלל בעוד שמקדמי אתרים מתחילים רואים בכך אתגר בלתי רגיל ומנסים ללכת על כל הקופה ולצבור מוניטין בשוק וגם לקבל פרסים יקרי ערך.

בדרך כלל תחרויות מסוג נמשכים תקופה של שלושה חודשים, כאשר התקופה קשורה לרמת הבאז שירצו לעשות סביב הנושא ברשת, אך אין לשכוח מרכיב חשוב, כי במידה ותקופה תהיה ארוכה מדי, תהפוך התחרות למשעממת מדי.

במהלך תקופת התחרות מופיעים מספר לא מבוטל של בלוגים ופורומים המופעלים ע”י משתתפי התחרות וכל אחד מנסה לבצע רצף פעולות כזה או אחר וזאת במטרה לחזק את מעמדו במרוץ.

ניתן לראות בתחרות זו כסוג של פרסום ויראלי שמייצרת סביבה גלים של ממש ברשת – כלי תקשורת מדברים על זה וכאשר מגיעים לגמר ומוכרזים שמות של מנצחים, שמותיהם יוטבעו בהיסטוריית קידום אתרים ישראלי כזוכים וכך יתחזק מוניטין שלהם בשוק נותני שרות בתחום שיווק באינטרנט בכלל ותחום קידום אתרים בפרט, כאשר למקדמי אתרים מתחילים את דרכם, הזדמנות זאת יקרה מפז.

ממליץ לעיין בשרותים שאני מציע:

קידום אתרים במנועי חיפוש
פרסום ממומן בגוגל
פרסום ממומן בפייסבוק
שיווק אתרים באינטרנט
בניית אתרים מבוססים מערכת לניהול תכנים

בכבוד רב,
לאוניד אוסטרובסקי
מקדם אתרים ומשווק באינטרנט

2 תגובות בנושא “תחרות קידום אתרים במנועי חיפוש ככלי שיווקי רב עוצמה

 1. דניאל בכנוב

  תחרויות קידום אתרים זו דרך מצוינת לשווק את עצמך כמקדם מוביל.
  האם ידוע לך על תחרויות כאלו שמתקיימות בארץ כיום?

  1. admin מאת

   שלום דניאל ותודה על תגובתך

   בדבר תחרויות בארץ – אישית אין לי מידע אודות תחרויות בארץ, אם כי מי שייקח ייקח על עצמו ארגון של תחרות כזו, לדעתי יזכה לתנועה איכותית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *