תגובות לפוסטים דבר חשוב אך לא בכל מחיר

אין מה להשוות בין אתרי האינטרנט של שנות ה-90 לאתרים של ימינו.

אתרים סטטיים הוחלפו באתרים מבוססים מערכות לניהול תוכן עם אפשרויות לתגובות למאמרים שבאתר ולכן אותם התכנים נהפכו למקור מעולה עבור מקדמי אתרים מכל הרמות לצורך הוצאת קישור לאתר המקודם, כאשר חלקם יעשו במערכת התגובות שימוש יעיל, כאשר מצד אחד יקבלו קישור ומצד השני יעשירו בתוכן איכותי ומקורי מאמר, לתכניו הם מגיבים.

הבעיה הגדולה היא שחלק הגדול של מקדמי אתרים מכינים קובץ טקסט פשוט ובו הם יכתבו משהו בסגנון:

"אחלה מאמר !

מעשיר את הידע ומועיל ביומיום

יישר כוח"

לאחר שקובץ מוכן, ניתן לבצע חיפוש פשוט ולמצוא מאמרים שעונים לתנאי חיפוש ואז ניתן "להפציץ" אתרי מאמרים , בלוגים ואתרים אחרים עם מערכות תגובה מובנות, בתוכן שלא מעשיר ולא מוסיף דבר וחצי דבר למאמר המקורי.

בצורה כזו אתרים מופצים בתוכן זבל ובכך גורם לרשת להיראות כפי שאנו לא רוצים שתיראה מצד אחד ושעות עבודה מיותרות למפעילי אתרים כשרים שמנסים להביא לעולם תוכן מקורי עם ערך מוסף לגולשים.

לסיכום: אם כל מה שאתם רוצים זהו קישור, אז לפחות תגיבו בהתאם למה שכתוב, תוך הקפדה כי התגובה תוסיף לערך המוסף של כתבה, אבל הכי מומלץ זהו לקרוא מאמר תוך הבנה עמוקה של נושא המרכזי של כתבה ובמידה והינכם מרגישים דחף עז להגיב, אז ורק אז תיכתב תגובה אמיתית, מלאת תוכן מעשיר ותאמינו לי, גם אם אינכם מסכימים עם הכתוב, תגובתכם תתפרסם וייתכן וייפתח דיון בין מחבר המאמר לגולשי האתר, במקום שתימחק בכדי לא לגרום נזק לאתר ובכך שעות עבודה מיותרות של מפעילי האתר יגיעו לעשרות שעות עבודה בחודש.

ממליץ לעיין בשרותים שאני מציע:

קידום אתרים במנועי חיפוש
פרסום ממומן בגוגל
פרסום בפייסבוק (ממומן ואורגני)
שיווק אתרים באינטרנט
בניית אתרים מבוססים מערכת לניהול תכנים

בכבוד רב,
לאוניד אוסטרובסקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *