האם ניתן לקדם אתר WIX בגוגל – קידום אתרי וויקס בגוגל

באחת הקבוצות בפייסבוק שעוסקת בנושא בניית אתרי WIX נשאלה שאלה הבאה:

האם ניתן לקדם אתר WIX בגוגל

האם ניתן לקדם אתר WIX בגוגל

האם יש כאן מישהו עם אתר וויקס מקודם אורגני בדף הראשון?
*למה שאלתי, מאחר ומכללה שמלמדת קידום אתרים לאורך כל הקורס מספר מרצים טוענים שלא ניתן לקדם בwix רק וורדפרס, אני טענתי שחברה ששווה 15B ניתנת לקידום.

וזה מה שעניתי לשאלה הנ"ל:

שלום מוטי

קודם כל ארצה לציין משהו חשוב שעצם העובדה שאתה יודע לעלות בספק דברים שאתה שומע ולבדוק לעומק מה עומד מאחרי טענה מסויימת, מעיד על כך שסבירות מאוד גבוה שעצם בחירתך ללמוד תחום כה מרתק כמו קידום אתרים, תהיה בין אחוז מאוד קטן מאלו שיעבדו בתחום הזה שנים רבות, בעוד שהרוב המכריע כעבור מספר שנים ימצאו תחום אחר לעסוק בו, ייתכן ואפילו משיק לתחום הקידום, אך לא בקידום אתרים כפי שאני מגדיר אותו אחרי 20 שנות פעילותי בתחום.

וכעת לשאלתך – קידום של אתר שמבוסס על מערכת WIX בהחלט מתאפשר כולל הגעה למיקומים גבוהם כולל לצמרת של תוצאות חיפוש בגוגל.

היית ממליץ לך לבקש מהמרצה שטען את הטענה, לפרט סיבות שבגינן לדעתו הדבר לא מתאפשר ואני מאוד רוצה לקוות שהמרצה יידע לתת הסבר מפורט ומעמיק לסטודנטים בנושא (ולא להשאיר אותם באי וודאות).

מהצד שלי אתן לך קצת רקע מדוע יש כאלו שטוענים שהדבר לא ניתן – הנושא קשור לעובדה שחלק מהותי של הצלחה (וגם הכישלון) בקידום אורגני קשור באופן ישיר לנושא הטכני ומכיוון שבעבר הרחוק אתרים מבוססי וויקס הציגו תוכן בעזרת סקריפט צד לקוח (כמו JAVASCRIPT) המשמש האנושי, כאשר טען את האתר בדפדפן שלו בהחלט ראה את התוכן, אך סורקים של גוגל אינם ידעו לעבד את הקוד צד משתמש ולמעשה ראו דף ריק (ואם לא ריק, אז עם תוכן דל שלא היה ניתן להבין לאיזה תחום שייך האתר) ולכן הנושא היווה אתגר מאוד גדול למשתמשי קצה וגם למקדמים.

יש לציין שבזמנו עבור אתרים גדולים עם תקציבים גדולים היה ניתן להוריד ערכת מפתחים להתקנה על שרתי החברה, כאשר הערכה כללה בפנים את הנושאים הקשורים לקידום יעיל בגוגל, אך מכיוון שרוב משתמשי המערכת הם למעשה עסקים קטנים/בינוניים, משתמשים בדרך כלל ב"קוד סגור" מה שנקרא.

כמו כן ארצה לציין וחברה משקיע המון משאבים לפתרון הנושא ולשם כך גוייסו לחרה מספר אנשי מקצוע ישראלים מהשורה הראשונה כמו לדוגמא Nati Elimelech ויש עוד כמה חבר"ה מאוד מקצועיים נוספים.

נקודה נוספת וחשובה – כפי ששמת לב ניתנו לך כאן מספר דוגמאות של אנשים עם אתרי WIX ועם מיקומים יפים בתוצאות אורגניות (בדקתי אישית בצורה ידנית וראיתי שזה אכן כך, אם כי פה ושם היו סטיות קטנות במיקום, אך בכל זאת – זאת הוכחה שהדבר מתאפשר), לכן אני חושב זה אמור לתת לך מענה לשאלה שלך.

מוטי, שיהיה בהצלחה בקורס וגם בשטח!

ונתראה בעוד 10 שנים בתעשיית הקידום שבוודאי תהיה שונה לחלוטין מזו שאנו מכירים אותה היום 🙂

בברכה,

לאוניד אוסטרובסקי

https://www.leonid.co.il/%d7%a7%d7%a6%d7%aa-%d7%a2%d7%9c%d7%99/

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *