האם עולם ה-SEO יהיה רלוונטי גם בעתיד או במילים אחרות – האם ה-SEO מת כמו שאומרים?

באחת מן הקבוצות לקידום אתרים בפייסבוק נשאלה שאלה מסוג:

האם עולם ה-SEO יהיה רלוונטי גם בעתיד או במילים אחרות – האם ה-SEO מת כמו שאומרים? (הנה הקישור להודעה) וזהו המענה שלי לכפיר ששאל את השאלה:

כפיר היקר וכל מי שעדיין שואל את השאלה הזו ו/או דומיה (גם אם לא בצורה פומבית, אלא עמוק בלב) ביחס לעתידו של ה-SEO , להלן השקפת העולם שלי תוך נימוק מהיכן זה מגיע:

נושא ה-SEO לעולם לא יעלם עקב שתי נקודות מרכזיות (שגוגל וודאי מודעת להן):

  1. קהל יעד בכל תחום תמיד יתחלק לשתי קבוצות עיקריות: הראשונה תקליק על כל תוצאת חיפוש (אורגני וממומן) כל עוד התוצאה עונה לצורך מסוג "כאן ועכשיו" , בעוד שהקבוצה השניה תעדיף דווקא את התוצאות הלא ממומנות בהנחה וכל דבר שלא ממומן בוודאי אמין יותר (לא שזה נכון, אך בוודאי סובייקטיבי עבורו בצורה אישית).
  2. בהתבסס על הטיון של הסעיף הראשון – גוגל לא תוכל להרשות לעצמה לאבד אף אחד מן הקבוצות האלו, כאשר הקבוצה השניה של הספקנים, היא זו שתנשור מלהשתמש בגוגל ומכיוון שהיא נלחמת על אחוזי חדירה גבוהים לשוק בכל מדינה, גוגל לא תאפשר שזה יקרה.בנוסף לכך יש כאן גם היבט של מתן אפשרויות מרובות למתשמשי קצה לבחור ממספר מקורות שונים (ממומן או אורגני) – כל זאת לפי ראות עיניו.

לסיכום – אם תשלב את כל אלו ביחד ותציב בנוסחא לחישוב תוצאה "האם עתידו של SEO פחות וורוד מאשר לפני נניח 10 שנים?" , הרי התוצאה שתקבל היא שעולם ה-SEO ימשיך להתקיים וללוות אותנו עוד שנים רבות, אם כי השגת תוצאות בחיפוש האורגני תהיה הרבה יותר קשה לנוכח עדכונים רבים שאנו עדים להם לאחרונה (וגם בעבר).

ואם כבר דברנו על עדכונים רבים באלגוריטם שקשור לתוצאות חיפוש של גוגל, הרי זה רק מחזק ואף מוכיח את הטיון שלי, כי למה להשקיע כל כך הרבה משאבים בעדכונים של גוגל אם עולם ה-SEO  הולך להיעלם?

אשמח לדעת מה חושבים אנשים אחרים ביחס למה שכתבתי ואם יש לכם משהו כנגד או לחדש בנושא, הרי אשמח לשמוע את הטיעון שלכם.

בברכה,
לאוניד
www.Leonid.co.il

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *